Звернення начальника Житомирської районної військової адміністрації Юрія Тарасюка з нагоди Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

Дата: 14.05.2024 10:39

Сьогодні День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Його було офіційно встановлено Верховною Радою України 2 лютого 2021 року. На початок 2020 року Ізраїль визнав 2 659 українців Праведниками народів світу – звання, що присвоюється Яд Вашем, Всесвітнім центром пам'яті жертв Голокосту в Єрусалимі, не євреям, які ризикували своїм життям заради порятунку євреїв під час Голокосту.

Цей день нагадує про важливість пам'яті, визнання та вшанування тих, хто ставав на захист людських цінностей та відстоював гуманітарні принципи навіть у найскладніші часи, людей, які ризикували власним життям, щоб врятувати єврейських співвітчизників від нацистських репресій та геноциду під час Голокосту.

Юрій ТАРАСЮК,

начальник Житомирської РВА