Звернення начальника Житомирської РВА Юрія Тарасюка до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Дата: 18.05.2024 09:05

Шановні громадяни!

18 травня ми вшановуємо пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу. У цей день у 1944 році радянська влада розпочала жорстоку операцію з виселення кримських татар з їхніх домівок на Кримському півострові. Без попередження та пояснень, усього за 15 хвилин на збори, тисячі людей були примусово депортовані, не готовими до довгого і виснажливого шляху. Загалом було виселено 47 885 сімей, а також майже 6 тисяч кримських татар були ув'язнені в ГУЛАГ.

Депортація стала кульмінацією колонізаторської політики Російської Федерації щодо кримських татар, яка триває й досі. У 2015 році Україна визнала цей злочин актом геноциду, приєднавшись до міжнародного засудження тоталітарного режиму. Латвія, Литва та Канада також визнали депортацію кримських татар актом геноциду.

У цей день ми пам'ятаємо про трагедію кримськотатарського народу і закликаємо всіх до єдності та підтримки в боротьбі за права і свободи кожного народу.

Юрій ТАРАСЮК,

начальник Житомирської районної військової адміністрації