Як працює вороже ІПСО: Розвінчуємо міфи та вчимося протистояти!

Дата: 29.05.2024 10:20

В умовах війни інформація стає ключовим полем бою. Російські окупанти, окрім збройної агресії, ведуть активну інформаційну війну, використовуючи методи ІПСО (інформаційно-психологічних спецоперацій). Їхня мета - сіяти паніку, розхитувати віру в українську владу та армію, деморалізувати населення.

Як вороже ІПСО працює?

• Дезінформація: поширення фейкових новин, вигадування історій про звірства українських військових, маніпулювання статистикою.
  • Пропаганда: нав'язування своїх наративів, виправдовування дій окупантів, розпалювання ворожнечі та ненависті.
  • Психологічний тиск: залякування, погрози, поширення фейків про масові розстріли, захоплення заручників.
  • Хакінг та кібератаки: виведення з ладу сайтів, крадіжка даних, розповсюдження шкідливого контенту.

Як протистояти ворожому ІПСО?

• Перевіряйте джерела інформації: Довіряйте лише офіційним українським джерелам: ЗСУ, МВС, СБУ, Центру протидії дезінформації (https://cpd.gov.ua/).
  • Критично мисліть: Не вірте всьому, що читаєте чи бачите. Аналізуйте інформацію, шукайте підтвердження з різних джерел.
  • Не поширюйте фейки: Не сприяйте поширенню неперевіреної інформації. Якщо ви не впевнені в достовірності інформації, краще не публікувати її.
  • Підтримуйте одне одного: Пояснюйте близьким та друзям, як розпізнавати фейки та протистояти ІПСО.

Пам'ятайте: Разом ми сильніші! Об'єднавшись, ми можемо протистояти ворожій пропаганді та захистити наш інформаційний простір.

#ІПСО #Дезінформація #Протистояти #РазомСильніші

Додаткові ресурси: