Як запобігти утворенню раку шкіри: поради для жителів Житомирського району

Дата: 04.06.2024 13:45

Літо вже на порозі, а це значить, що багато людей незабаром почнуть засмагати. Проте важливо пам'ятати, що надмірне перебування під сонцем може призвести до серйозних проблем, зокрема до раку шкіри.

У 2023 році в Житомирській області було зареєстровано 547 випадків раку шкіри та 119 випадків меланоми. Наразі на обліку Житомирського обласного онкодиспансеру перебуває 5652 пацієнти з раком шкіри та 1049 з меланомою.

Як зазначає директор закладу Ігор Сабадаш, рак шкіри може розвиватися у людей будь-якого віку, статі та з будь-яким кольором шкіри. "Здорової засмаги" не існує, адже ультрафіолетове випромінювання не лише прискорює старіння шкіри, викликаючи зморшки та пігментні плями, але й значно підвищує ризик розвитку онкологічних захворювань.

Щоб захистити себе від раку шкіри, рекомендується:

• Захищати шкіру від УФ-випромінювання:
    • Носити одяг, що закриває руки та ноги, а також головний убір та сонцезахисні окуляри.
    • Використовувати сонцезахисний крем з SPF 30+ за 20 хвилин до виходу на сонце та повторно наносити кожні дві години, а також після купання чи потовиділення.
  • Уникати сонячних ванн у пікові години:
    • Найбільш небезпечним є період з 10:00 до 16:00, коли сонячні промені найактивніші.
    • Засмагати краще до 11:00 або після 16:00, роблячи це поступово.
  • Регулярно оглядати свою шкіру:
    • Звертайте увагу на будь-які зміни у вигляді родимок, плям чи інших утворень.
    • У разі виявлення будь-яких підозрілих змін негайно звертайтеся до лікаря.

Важливо пам'ятати:

• Раннє виявлення раку шкіри значно підвищує шанси на успішне лікування.
  • У Житомирському обласному онкологічному диспансері є сучасний дерматоскоп, який дозволяє виявляти онкологічні захворювання шкіри на ранніх стадіях.
  • Записатися на огляд до лікаря-онколога можна за телефонами: +38 (0412) 43-42-09, +38 (068) 98-77-834, +38 (098) 319-36-43.

Бережіть своє здоров'я!