Зміни до програми "Муніципальна няня" в умовах воєнного стану

Дата: 10.06.2024 09:10

У зв'язку з воєнним станом в Україні, Уряд розширив дію програми "Муніципальна няня" та спростив умови отримання компенсації для деяких категорій громадян.

Зміни стосуються:

• Періоду дії: дія Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня", затвердженого постановою КМУ від 30.01.2019 N 68, поширюється на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування.
  • Отримувачів послуги:
    • Батьки, опікуни дитини, які на законних підставах проживають на території України та доглядають за:
      • Дитиною з інвалідністю до шести років;
      • Дитиною до шести років, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитиною до шести років, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність;
      • Дитиною до шести років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю І чи ІI групи;
      • Дитиною до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є внутрішньо переміщеною особою;
      • Дитиною до шести років, яка разом із батьками, опікунами проживає на території адміністративно-територіальної одиниці, де неможливо забезпечити відповідно до рішень військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування функціонування закладів дошкільної освіти.
  • Вимоги до надання послуги:
    • Для отримання компенсації за послуги "муніципальної няні" вищезазначені категорії громадян звільняються від необхідності:
      • Надання довідки про місце прописки дитини;
      • Надання довідки про доходи.

Для отримання більш детальної інформації про програму "Муніципальна няня" та порядок отримання компенсації, рекомендується звернутися до:

• Місцевих структурних підрозділів з питань соціального захисту населення за місцем проживання;
  • Національної соціальної сервісної служби України:
  • Урядового контактного центру:

Важливо! Звертайтеся за консультацією та отримуйте актуальну інформацію лише з офіційних джерел.