Начальник управління – Кондратюк Таїса Володимирівна
ПРО УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ЖИТОМИРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
На території Житомирського району управління забезпечує реалізацію державної політики у сфері соціальної підтримки і надання соціальних послуг сім’ям та особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема особам похилого віку, особам з інвалідністю, ветеранам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, захисникам та захисницям України, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сім’ям з дітьми, малозабезпеченим, багатодітним, внутрішньо переміщеним особам, дітям, іншим категоріям осіб, які згідно із законодавством мають право на пільги (крім пільг з оплати житлово-комунальних послуг, пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу), соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, які звільняються з військової служби, волонтерської діяльності, оздоровлення та відпочинку дітей, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.
Відтепер вся актуальна інформація щодо протезування в Україні зібрана на одному ресурсі, що дозволяє легко та зручно знайти потрібні роз'яснення та матеріали.
На Соціальному веб-порталі електронних послуг Мінсоцполітики soc.gov.ua з'явиться можливість подавати заяву про забезпечення допоміжним засобом реабілітації (ДЗР). Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів України сьогодні, 31 грудня.
Кабінет Міністрів України підтримав зміни, що ініціювало Мінсоцполітики, до Порядку протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності (Постанова № 518 від 01.10.2014). Такі зміни, зокрема, розширюють можливості для військових отримати високофункціональні протези.
24 грудня, Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію реформування психоневрологічних, інтернатних закладів та деінституціалізації догляду за особами з інвалідністю, особами похилого віку до 2034 року. Цей документ було розроблено Міністерством соціальної політики України, аби створити умови для незалежного життя у звичному середовищі для людей похилого віку та людей з інвалідністю, а також їх повноцінної участі в соціальному та економічному житті. Варто зазначити, що до обговорень норм Стратегії долучились профільні громадські та міжнародні організації.
Щороку 5 грудня у світі відзначається Міжнародний день волонтера. Це свято було запроваджене у 1985 році Генеральною Асамблеєю ООН, а в Україні офіційно визнане у 2003 році. Проте волонтерський рух у нашій країні почав стрімко розвиватися з часів Революції Гідності, конфлікту на Сході, а нині став невіддільною частиною боротьби проти російської агресії.
Запланована реформа системи соціального страхування спрямована на підтримку людей, які прагнуть повернутися до активного життя після травми чи хвороби. Реформа забезпечуватиме у разі потреби комплексну реабілітацію, необхідні соціальні послуги, адаптацію робочого місця, допомогу у пошуку роботи та супровід на всіх цих етапах.
Верховна Рада України ухвалила законопроєкт "Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії російської федерації проти України".
Кількість зареєстрованих заяв і черговість надання реабілітаційних послуг (відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 309) без зазначення персональних даних.
Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроект № 11377 про Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС), який розробило Мінсоцполітики. «За» проголосували 252 народних депутатів.